۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۸ شهريور
English
صفحه اصلی
1396/01/29 جلسه شوراي اداري شهرستان طبس
جلسه شوراي اداري شهرستان طبس

به گزارش روابط عمومي معاونت استانداري و فرمانداري ويژه شهرستان طبس، جلسه شوراي اداري شهرستان طبس با حضور واعظي وزير ارتباطات و فن آوري اطلاعات؛ پرويزي استاندار خراسان جنوبي و اميرحسنخاني نماينده مردم شهرستان هاي طبس، فردوس و سرايان در مجلس شوراي اسلامي و طلائي مقدم معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان طبس در محل معاونت استانداري و فرمانداري ويژه شهرستان طبس برگزار شد

در اين جلسه : طلائي معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان طبس گفت: بزرگترين شهرستان خاورميانه هستيم و مركز مواصلاتي كشور داراي موقعيت خاص و ويژه در دولت تدبير و اميد اقدامات خوبي در زيرساخت ها در طبس انجام شده ولي برخي موارد هست كه نياز به پيگيري دارد
منطقه پروده بزرگترين منطقه زغالي خاورميانه است كه در بحث زيرساخت ها مشكلاتي وجود دارد.
روستاهاي هدف گردشگري در بحث زيرساخت ها و اينترنت مشكل دارند.
دانش آموزان مستعدي داريم كه حرف هاي بسياري براي گفتن در كنكور دارند در برخي موارد ازجمله تامين تجهيز كلاس هاي آموزش و پرورش به تجهيزات هوشمند نيازمندهمكاري هستيم.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمين سيد ابراهيم مهاجريان گفت: اميدواريم اين سفر بركات زيادي براي شهرستان داشته باشد. طبس شهر انقلاب است چراكه در زلزله سال 57 ويران شد و در نظام اسلامي مجددا ساخته شد.
زيرساخت هاي خوبي از جمله فرودگاه و خطوط ريلي در طبس احداث شده است.
در چند سال پيش در روستاها كه ميرفتيم مردم مشكلات زيادي را مطرح مي كردند ولي اكنون مشكلات كمتر است و يكي از خواسته هاي آنان اينترنت پرسرعت است.

دكتر اميرحسنخاني نماينده مردم شهرستان هاي طبس،فردوس و سرايان در مجلس شوراي اسلامي: سفر وزير به اين شهرستان ها در برنامه وزير نبود و فقط قراربود به بيرجند و قائن بروند ولي با صحبت هاي كه از 4 ماه قبل سفر وي به منطقه را پيگيري ميكرديم وزير چند جلسه را كنسل كرد تا به اين شهرستان ها سفر كند.
وي گفت: طبس پايتخت زغال كشور است و در سال
84 طرح توسعه اي داشتيم براي معادن كه به نتيجه نرسيده و درآينده نزديك ايجاد مي شود بحث اصلي الان نيروگاه زغالي طبس است كه امكانات خوبي در منطقه وجود دارد ولي اين نيروگاه عملياتي نشده كه اين نيروگاه بسياربسيار مهم است و از وزير خواست موضوع را با چيت چيان وزير نيرو مطرح كند.
باتوجه به وسعت شهرستان بايد نگاه ويژه اي به اينجا داشت چراكه تراكم جمعيت پايين است‌.
از وزير مي خواهيم باتوجه به اينكه عابدزاده مسئول تكاپو طبسي است اگر وزير دستور بدهد قطعا وي نيز نگاه ويژه خواهد داشت.

در ادامه جلسه علي اكبر پرويزي استاندار خراسان جنوبي گفت: در اين سفر 110 ميليارد از پروژه هاي وزارتخانه ارتباطات به بهره برداري رسيد و در اين دولت بقيه نيز به بهره برداري خواهد رسيد.
وي خاطر نشان كرد: براي خدمت به مردم طبس بايد چند برابر ديگر استان ها هزينه كرد تا خدمات حداقلي فراهم شود.
دولت تلاش هاي خوبي داشته و پيگيري هايي نيز انجام شده كه آب طبس از چند مسير دنبال شده كه اميدواريم امسال به نتيجه برسد ازجمله حفر چاه آهكي
وي گفت: كارشناسان خارجي و داخلي مطالعات كسترده اي انجان دادند و اميدواريم امسال اولين چاه آب حفر شود و كارشناسان معتقدند گسل طبس آب خوبي مي تواند تامين كند.
نيروگاه زغال سوز طبس سال ها معطل بود كه اخيرا توافق شده توانير آنرا بسازد؛ بخش خصوصي اگر سرمايه گذاري كند فرصت خوبي است و تا كنون يك شركت نيز درخواست داده است.
استاندار خراسان جنوبي گفت :اميدواريم پروژه هاي نيمه تمام راه شهرستان نيز سريعتر به اتمام برسد، ما هم توجه ويژه اي به طبس داريم و در سفر رئيس جمهور هم صحبتي براي سفر ايشان مطرح شد كه با توجه به تكميل نبودن كارخانه كك قرار شد براي افتتاح كارخانه دكتر جهانگيري به شهرستان سفر كند.

واعظي وزير ارتباطات وفناوري اطلاعات درجلسه شوراي اداري شهرستان طبس گفت: كارهايي كه مربوط به وزراتخانه من است قطعا انجام خواهد شد و ساير موارد مطرح شده را نيز به مسوولان مرتبط منعكس خواهم كرد.
براي ما طبس همانجور كه استاندار گفت: براي ما مهم است قدمت تاريخي دارد و موقعيت خاص ايتراتزيكي دارد و معبري است كه شهرهاي كشور را به هم وصل مي كند.
وي ياد آيت الله واعظ طبسي را گرامي داشت و گفت اين شهرستان بزرگان زيادي دارد و اميدوارم با عمل موقعيت شهرستان را تقويت كنيم.
برخي كشور ها وسعتشان از طبس كمتر است و ما امروز تنها را نمي بينيم و بايد نگاه ويژه اي به اين شهرستان
داشته باشيم. وسعت زياد است و جمعيت كم و در مرحله اول بايد كاري كنيم مهاجرت انجام نشود.
واعظي خاطر نشان كرد: تاكيد رهبري بر اقتصاد مقاومتي اهداف خاصي دارد از جمله اينكه اقتصاد را چنان تقويت كنيم كه تكانه هاي منطقه اقتصاد ما را نلرزاند،ديگر اينكه روي پاي خودمان بايستيم و وابسته نباشيم.دولت بايد امور را به مردم واگذار كند چراكه مردم بهتر از دولت انجام مي دهند هرجا كار در اختيار مردم قرار داديم موفق بوديم در شهرستان طبس نيز دولت بايد نقش هدايت نظارت و پشتيباني باشد و مردم از داخل و خارج علاقه مند به سرمايه گذاري خواهند بود.
در بحث گردشگري با اين طبيعت خوب ميشود توليد ثروت كرد.
وزير ارتباطات وفناوري اطلاعات گفت: دولت تلاش كرده نگاهش را ازتهران كلان شهرها به مناطقي كه كمتر توسعه يافته معطوف كند.روستاها و طبقات ضعيف در اين دولت مورد توجه بوده اند.
اين دولت از ابتداي كار خود آن دسته از بازنشستگاني كه دريافتي پاييني دارند را بيشتر مورد حمايت قرار داد و نسبت كه افرادي كه حقوق بيشتري داشتند درصد افزايش بيشتري به حقوق آنان اختصاص يافت.كليه كساني كه تحت پوشش كميته امداد و بهزيستي هستند مستمري انان را تا 2 برابر افزايش داد.
دنبال اين هستيم تا شكافي كه بين مردم به لحاظ درآمدي وجود دارد را تا حد يك زندگي معمولي برطرف كنيم.
كشوري مثل ايران مردم ان نبايد طوري زندگي كنند كه مستحق مسائل معمولي خود باشند.
حقوق شهروندي همواره مورد توجه اين دولت بوده است.
دولت تلاش كرد تا انچه در قانون اساسي آنچه به عنوان حقوق شهروندي تصويب شده منشور آنرا بنويسد.
امروز در كشور آرامش و تعامل خوبي بين قواي سه گانه به وجود آمده است و نتيجه آن امنيت موجود است و در سايه اين امنيت ميشود سرمايه گزار جذب كرد.
اصرار داشتيم طرح سلامت را اجرا كنيم تا بجاي افزايش يارانه ها در بحث بيماري و درمان دغدغه مردم را كم كنيم و از اينگونه طرح ها بايد بيشتر اجرا كنيم. و دولت دنبال اين بوده تا گام به گام مشكلات را حل كند.
دولت خوب ميداند طبقه متوسط به پائين مشكل معيشت دارند، مشكل بيماري وجود دارد و سال گذشته 630 هزار شغل ايجاد شد و افزايش ايجاد شغل ادامه خواهد داشت.
در سال 95 در زمينه رشد اقتصادي و كاهش تورم كارهاي خوبي انجام شد و اميدوارم در سال هاي 96 و 97 اينكارها بهتر شود.
اميدوارم انتخابات خوبي برگزار كنيم.
چه راي بدهيم چه ندهيم فردي انتخاب مي شود ولي همواره تاكيد بر انتخابات پرشور و حداكثري وجود داشته است. رفاقت بعد از انتخابات حق مردم است. كانديداها بايد براي مردم فهم قائل شوند با تخريب ديگران كسي اثبات نمي شود و وعده هاي بيخودي داده نشود. كسي گفته اقتصاد ايران را در 4 سال 2.5 برابر مي كنم برخي وعده هاي عجيب و غريب مي دهند
انسجام داخلي و وحدت و دوم ناميد كردن دشمنان ايران و اقتدار كشور بايد پيام انتخابات باشد‌.
پهناي باند استان 5 برابر شده در سه سال گذشته و فيبر نوري 80 كيلومتر اضافه شده و در 3 شهر طبس ديهوك و عشق اباد نسل سوم و در 2 شهر طبس و عشق اباد نسل چهارم انجام مي شود و در آينده به ديهوك نيز نسل چهار مي رود و بنا داريم تا پايان دولت 70 ميليارد ريال ديگر سرمايه گذاري كنيم و نگاه خوبي به روستاها داريم.
روستاهاي هدف گردشگري شهرستان را در اولويت قرار مي دهم وظيفه داريم كساني كه در حوزه ارتباطات و فن آوري اطلاعت هستند برايشان ايجاد شغل كنيم و همزمان بااين جلسه معاون بنده بااساتيد دانشگاه جلسه دارد تا چگونه براي فارغ التحصيلان مرتبط ايجاد شغل در شهرستان داشته باشيم

.
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 150
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal