۱۳۹۶ پنج شنبه ۴ خرداد
English
صفحه اصلی
1395/09/13 اولین جلسه شورای اداری شهرستان برگزار گردید
اولین جلسه شورای اداری شهرستان برگزار گردید
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان طبس، اولین جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست مهندس طلائی مقدم معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس با محوریت بررسی سند چشم انداز توسعه شهرستان برگزار گردید.
در این جلسه سید مهدی طلائی مقدم گفت: اگر بتوانیم گامی برای شهرستان برداریم بدون شک در پرتو همدلی ائمه جمعه، مسولان و مردم خواهد بود.
وی ضمن تقدیر از تلاش فرمانداران و بخشداران گذشته شهرستان طبس در تبیین سند چشم انداز تاکید کرد : سند چشم انداز توسعه باید بر اساس مطالعات و تحقیق بطور مستند تکمیل شود و سند فعلی نیاز به بازنگری دارد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تصریح کرد : سند توسعه شهرستان باید براساس سند توسعه برنامه ششم کشور باشد که در این برنامه صادرات تولیدات معدنی ممنوع می شود و همین امر کمک ارزشمندی به شهرستان طبس می کند.
وی افزود : براساس سند توسعه برنامه ششم کشور درباره محصولات معدنی می توانیم تولید ، فرآوری و بهره برداری محصولات معدنی را در طبس انجام دهیم و اینگونه زیرساخت های توسعه و اشتغال محیا می شود.
طلائی مقدم گفت: خراسان جنوبی توجه  ویژه ای به شهرستان طبس دارد و دولت نیز نگاه خاصی به این شهرستان دارد اما آنچه موفقیت طبس را رقم می زند همدلی و همصدایی برای پیگیری امور شهرستان است.
وی از جمله مسائلی که باید در سند توسعه مورد توجه قرار گیرد به راه اندازی رشته های دانشگاهی، ارتقای وضعیت بهداشتی و درمانی، تقویت و توسعه صنعت گردشگری، سرمایه گذاری مناسب در حوزه معادن و تقویت صنایع فرآوری در جوار معادن ، کمک به کشاورزی و دامداری بحران زده شهرستان طبس اشاره کرد.
سید مهدی طلائی مقدم معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان صنعت گردشگری را مهم ترین محور توسعه شهرستان طبس برشمرد و گفت: با توجه به ظرفیت بالای شهرستان در بخش گردشگری و  بومی گردی این بخش باید مورد توجه ویژه ای قرار بگیرد، همانطور که در سند توسعه شهرستان نگاه خاصی به آن شده است.
همچنین در این جلسه سعید برقی بعنوان معاون سیاسی اجتماعی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان طبس و محمدعلی شیردل بعنوان بخشدار دستگردان رسما معارفه شدند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 153
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal